Známe termín, maskota, stadiony a další informace k MS

Termín MS v hokeji 2019

Další zápas MS v hokeji 2019

Příští utkání MS v hokeji

Maskot na MS v hokeji 2019

Vlk Gooly MS v hokeji Slovensko

Medvěd Macejko nový maskot na MS v hokeji

Stadiony na MS v hokeji 2019

Košice MS v hokeji

Bratislava MS v hokeji

Veškeré důležité informace o MS v hokeji 2019

obrázek k článku se souhrnem informací dostupných k MS v hokeji 2019

Termín

Základní údaj, který zajímá každého je termín konání Mistrovství světa v hokeji 2019. Zde není o čem psát nebo diskutovat. MS v hokeji 2019 se bude konat v termínu od 10.5.2019 do 26.5.2019. Základní část, tedy zápasy ve skupinách budou od 10.5. do 21.5., následovat bude den volna a po něm čtvrtfinále, semifinále a zápasy o medaile.

Maskot

Zajímavou informací je maskot, který má být s daným MS spojený. Nejdříve kolovaly informace o tom, že maskotem bude vlk Gooly, stejně jako tomu bylo v roce 2011, kdy se MS na Slovensku konalo naposledy. Podle nejnovějších informací ale bude maskot medvěd Macejko. Na hlavě má mít pastýřský klobouk a okolo pasu bačovský opasek. Vizuální podobu představili organizátoři šampionátu a výběr jména byl svěřen fanouškům. Nejdříve pořadatelé ze všech návrhů vybrali dvě jména. Juro a Macejko. A z nich fanoušci volili. Juro dostal 3577 hlasů a Macejko 7169, takže bylo výsledné jméno jasné.

Žádné nájezdy ve finále

Tato novinka se bude testovat na mistrovství světa v hokeji poprvé mezi elitní divizí. Ve všech zápasech kromě finále bude po případném prodloužení následovat dovednostní soutěž ve formě samostatných nájezdů. Ve finále se ale bude prodlužovat dokud o vítězi nerozhodne gól ze hry 3 na 3. Prodloužení ve všech částech turnaje bude 3 na 3, ale rozdíl je v jeho délce. Ve skupinách se bude hrát navíc jen 5 minut. Ve čtvrtfinále, semifinále a utkání o třetí místo to bude minut deset.

Česká historie na Slovensku

Poslední světový šampionát se na Slovensku konal v roce 2011 a Češi tehdy získali bronzovou medaili. O rok později ji dokázali vybojovat znovu ve Švédsku a Finsku. A od té doby na další cenný kov čekají. Bylo by příhodné, kdyby do dokázali vybojovat znovu právě na Slovensku.

Stadiony

Hrát se bude v Bratislavě a v Košicích. Košická Steel Aréna má kapacitu 8 378 diváků. Ta v Bratislavě (Zimní stadion Ondreje Nepely) pojme 10 110 fanoušků. Podle původního rozlosování měli Češi hrát společně se Slováky v Bratislavě, ale domácí využili možný přesun domácího týmu do druhé skupiny, aby více zpřístupnili hokej domácím fanouškům. Očekává se, že Češi vyprodají své zápasy v Bratislavě a Slováci v Košicích.